Aktualności:

SMF - Just Installed!

Menu główne

ogród

Zaczęty przez Sosna, Maj 17, 2010, 06:47:19 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sosna

Pamiętajcie o ogrodach
Przecież stamtąd przyszliście
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście

Pamiętajcie o ogrodach
Czy tak trudno być poetą
W żar epoki nie użyczy wam chłodu
Żaden schron, żaden beton


Gdzie ten ogród, który kamieniem pamięta o swoim dobrodzieju? Fragment piosenki Jonasza Kofty jest równie pięknym hołdem dla ogrodów i ich ogrodników, jak napis na kamieniu.

Tomek

Byliśmy tam w sobotę :)
Tomek.

Zbyszek

Przy pięknym pałacu

bozena

"Cieniste kasztany,lipy wyniosłe,osobliwe wytrwałe dęby,ręką Sobieskiego sadzone,jego zwycięstwa,czasy zwycięskie,szczęśliwe chwile Polski przypominacie 1833"-tez tam.

Sosna

#4
Tego akurat Bożenko nie doszukaliśmy, bowiem ogród zarósł bez ręki gospodarza takim zielskiem, że trudno się przebić. Wiemy o nim i nastepnym razem dotrzemy. Ogród pomimo zaniedbania nadal prezentuje się wspaniale. Dla Zbyszka M., tuż przy kamieniu zlokalizowaliśmy przepiękny okaz bluszczu, którego poszukuje, (gdzie się tylko da) na naszych terenach. Prawda, że to już nie Roztocze, ale zawsze nowe siedlisko.
Zdjęcie kamienia mogłam zrobić dla Was dzięki Basi Łuczkowskiej, która wytrwale go poszukiwała pośród zielska i jako pierwsza z koleżankami zlokalizowała. My poszliśmy ich śladem tylko. Opowiadania o pamiątkach ogrodu snuł sędziwy staruszek, bardzo dziarski Jegomość, który ujawnił nam te tajemnice i zapraszał do poszukiwania innych cudów tajemniczego ogrodu.
Ogród nadal zachwyca swoim pięknem. Jurek wśród traw po pas. Znalazł w nich coś pięknego, ale może sam nam o tym opowie.

wanted

Proszę bardzo : sześć dwudniowych żyć
Jurek

Tomek

i to się nazywa odkrycie  <brawo> <brawo> <brawo>
Jak je wyszukałeś?
Tomek.

Sosna

Tutaj możemy zobaczyć obelisk, którego jeszcze nie odszukaliśmy:'

http://www.wrota.podkarpackie.pl/res/rezydencje/img/04_wysock/dsc03615.jpg

wanted

Kocięta nie dawały znaków... trafiłem, nie nadepnąłem... Z tego odkrycia "dziarski Jegomość" się ucieszył, bo wiedział, że kocie rozwiązanie nastąpiło i od dwu dni poszukiwano tych kociąt. Myślę jednak, że lokalizacja i tak do wieczora się zmieniła... Więc śledzić kotkę trzeba... ;)
Jurek

Mgiełka

Cytat: wanted w Maj 17, 2010, 08:20:47 PM
Proszę bardzo : sześć dwudniowych żyć

Wspaniale odkrycie! Są cudowne! <brawo>
"Tak, jak giną wilki- ginie wolność".

"If for honesty
You want apologies
I don't sympathize"
M.L.Gore

Omega

#10
Cytat: bozena w Maj 17, 2010, 08:21:25 AM
"Cieniste kasztany,lipy wyniosłe,osobliwe wytrwałe dęby,ręką Sobieskiego sadzone,jego zwycięstwa,czasy zwycięskie,szczęśliwe chwile Polski przypominacie 1833"-tez tam.

Cytat: Sosna w Maj 17, 2010, 10:39:18 PM
Tutaj możemy zobaczyć obelisk, którego jeszcze nie odszukaliśmy:'

http://www.wrota.podkarpackie.pl/res/rezydencje/img/04_wysock/dsc03615.jpg

Już odszukaliśmy.
Zdjęcia marnej jakości, bo i warunki były wybitnie niefotograficzne a aparat znajdował się w serwisie, a przede wszystkim tak niemiłosiernie dokuczały komary, że na tyle mnie było stać  <hmmm>

Przy okazji zacząłem się zastanawiać nad definicją obelisku. Czy to jest obelisk?
Krzysztof x5
omnia mea mecum porto
Tam, gdzie kiedyś życie kwitło, dzisiaj rosną lasy - W.P.
Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr - J. Sztaudynger

Sosna

Cieszę się, że odnaleźliście i ten kamień. Czy daleko od tego pierwszego trzeba szukać?

Omega

Znaleźć nietrudno. W centralnej części ogrodu, przy alei biegnącej równolegle do pałacu, blisko jego osi.
Krzysztof x5
omnia mea mecum porto
Tam, gdzie kiedyś życie kwitło, dzisiaj rosną lasy - W.P.
Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr - J. Sztaudynger