Aktualności:

SMF - Just Installed!

Menu główne

Gdzie to jest?

Zaczęty przez Agata, Grudzień 11, 2006, 10:17:04 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agata

Ostatnio w zagadkach bardzo często pojawiają się płoty. Widocznie koło nich są najciekawsze obiekty. A w jakiej miejscowości znajduje się ten?
Magda

Agata

#1
Podpowiedź: to już nie Roztocze, ale bliziutko - ok. 20 km do jego granic.
Magda

Edward

Na św. Barłomieja tzn. w dzień odpustu stąd odlatują bociany...

Agata

No to Edi wie. A jak ktoś nie jest pewny to dla niego wskazówka.
Magda

Hubik

Nie znam się, dlatego z chęcią się wypowiem! ;-)

http://zaliczgmine.pl/img/maps/map-2660-s.png

Agata

#5
Jak miło, że zagadka została rozwiązana.<bukiet>,  a to kwiecie z okolicznych błoni.
Magda

Omega

#6
Agatko, a jakżeś Ty się tak wysoko uniosła? <hmmm>  :blink:
Krzysztof x5
omnia mea mecum porto
Tam, gdzie kiedyś życie kwitło, dzisiaj rosną lasy - W.P.
Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr - J. Sztaudynger

Agata

#7
Zdjęcie zostało zrobione z okna Samolotu Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, który wystartował z lotniska w Mokrem, to było przeszło rok temu. Taki mam udział w tym zdjęciu, że byłam "nawigatorem" dla pana pilota (nie łatwo w górze pokazywać w którą stronę lecieć i gdzie jest obiekt) , sama bałabym się wychylać przez okno tak jak to robił pan fotograf. Zdjęcie z góry to jedyny sposób by pokazać całą bryłę kościoła w Sitańcu - zasłaniają go drzewa i budynki, blisko jest ruchliwa ulica.
Magda

Kacper

Następnym razem pamiętaj - lataj nisko i powoli  :D  
Piotrek

Jolka

A teraz dogrywka dla wnikliwych - jaki obiekt  pokazuje czerwona strzałka na zdjęciu? :)
Jola
Kilimaniaczka

Omega

CytatA teraz dogrywka dla wnikliwych - jaki obiekt  pokazuje czerwona strzałka na zdjęciu? :)
Dzwonnicę, będącą przedmiotem zagadki Agatki  ;)  
Krzysztof x5
omnia mea mecum porto
Tam, gdzie kiedyś życie kwitło, dzisiaj rosną lasy - W.P.
Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr - J. Sztaudynger

Jolka

Fakt, tylko nie całą <zawstydzony>
Jola
Kilimaniaczka

Edward

A ten duży biały budynek pod czerwonym dachem obok strzałki to klasztor klarysek.

Agata

CytatNastępnym razem pamiętaj - lataj nisko i powoli  :D
Oj, śruby to ja raczej nie chciałabym kręcić, a i na czas trzeba uważać bo to się wiąże z kasą. Jak uznaliśmy, że lot można kończyć, to pan pilot zrobił taki z nienacka, szybki, podniebny manewr prawym skrzydłem w dół, że bezpośrednio przed oczami w dole zobaczyłam ziemie (zawracał na Mokre). Jak kolwiek chciałam stanąć na ziemi, tak jakoś w tej chwili niska wykość nie kojarzyła mi się dobrze :(  
Magda