Aktualności:

SMF - Just Installed!

Menu główne

Wiadukt

Zaczęty przez Omega, Styczeń 07, 2010, 07:48:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Omega

Zapomniałem już niemal, jak to się zagadki zadawało...

Gdzie znajduje się ten wiadukt?
Krzysztof x5
omnia mea mecum porto
Tam, gdzie kiedyś życie kwitło, dzisiaj rosną lasy - W.P.
Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr - J. Sztaudynger

Edward

Pewnie nazwa miejscowości jest 2 członowa  - pierwsza część nazwa pochodzi od następczyni fryszeki a druga od miasta ordynackiego w którym byl port....

Omega

Niby na tropie, ale niedokładnie...
Na tablicy miejscowości, widocznej za wiaduktem, nazwa jest dwuczłonowa, ale jest to inna nazwa...
Krzysztof x5
omnia mea mecum porto
Tam, gdzie kiedyś życie kwitło, dzisiaj rosną lasy - W.P.
Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr - J. Sztaudynger

Zbyszek

 Km po linii LHS 225, 068 po N to km 37, 920 droga Ciosmy - Huta Krzeszowska  <hmmm>

Omega

Za dokładnie  :lol:
W ten sposób nie mierzyłem.
Ale zapewne Zbyszku masz rację.
W takim razie jeszcze uściślę pytanie - tablica jakiej miejscowości widoczna jest za wiaduktem?
Krzysztof x5
omnia mea mecum porto
Tam, gdzie kiedyś życie kwitło, dzisiaj rosną lasy - W.P.
Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr - J. Sztaudynger

Artur Pawłowski

Tereszpol Biłgorajski?

Hubik

Czyli wiadukt znajduje się w Lasach Janowskich?
Nie znam się, dlatego z chęcią się wypowiem! ;-)

http://zaliczgmine.pl/img/maps/map-2660-s.png

Cez



"Wypoczynek, jak wszystko, kończy się zmęczeniem."   A. Dumas

"Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych Rodzicach,My ją pożyczamy od naszych dzieci..."   Przysłowie indiańskie

GTR jest jak pudełko czekoladek ... wyjedzone, ale jeszcze trochę pachnie.   Moje własne.

Cez



"Wypoczynek, jak wszystko, kończy się zmęczeniem."   A. Dumas

"Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych Rodzicach,My ją pożyczamy od naszych dzieci..."   Przysłowie indiańskie

GTR jest jak pudełko czekoladek ... wyjedzone, ale jeszcze trochę pachnie.   Moje własne.

Omega

Krzysztof x5
omnia mea mecum porto
Tam, gdzie kiedyś życie kwitło, dzisiaj rosną lasy - W.P.
Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr - J. Sztaudynger

Hubik

Czyli, gdyby nie podpowiedź Zbyszka... ;)
Nie znam się, dlatego z chęcią się wypowiem! ;-)

http://zaliczgmine.pl/img/maps/map-2660-s.png

Edward

To ja tez kawałek zgadłem, że następczyni fryszerki - huta.

Hubik

No rzeczywiście.
Teraz dopiero po poście Edwarda poguglałem za tą fryszerką  <zawstydzony>

http://pl.wikipedia.org/wiki/Fryszerka
Nie znam się, dlatego z chęcią się wypowiem! ;-)

http://zaliczgmine.pl/img/maps/map-2660-s.png

Cez

Cytat: Hubert Michałek w Styczeń 08, 2010, 01:35:52 PM
Czyli, gdyby nie podpowiedź Zbyszka... ;)

Yes, yes, yes jak to mawiał pewien celebryta.
Veni, vidi, vici ! Niestety nie zapamiętuję nazw, nazwisk, dat. Szczególnie, gdy mam dobrego wodzireja. W tym wypadky miałem. Autochtona.


"Wypoczynek, jak wszystko, kończy się zmęczeniem."   A. Dumas

"Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych Rodzicach,My ją pożyczamy od naszych dzieci..."   Przysłowie indiańskie

GTR jest jak pudełko czekoladek ... wyjedzone, ale jeszcze trochę pachnie.   Moje własne.

Agata

Cytat: Zbyszek w Styczeń 08, 2010, 10:35:47 AM
Km po linii LHS 225, 068 po N to km 37, 920

A gdyby to powiedzieć słowami, to jakby to brzmiało? Gdyby można było rozszyfrować ten profesjonalny zapis, to bardzo proszę  :)
Magda

Zbyszek

„Km po linii LHS 225, 068 po N to km 37, 920 droga Ciosmy - Huta Krzeszowska „

Droga kolejowa złożona z szyn i połączonymi podkładami nazywa się linia, szlak. Kilometr /km/ początkowy linii  to km 0.000. Na Linii Hutniczo Szerokotorowej  km O.OOO jest na moście za Hrubieszowem nad rzeka Bug. I tak od tego miejsca każda stacja, przejazd, skrzyżowanie czy wiadukt ma swoje miejsce ściśle określone kilometrem. I juz wiemy np. że skrzyżowanie toru normalnego / N /  o  szerokości 1435 mm z szerokim torem / S / o szerokości 1520 mm w Jarosławcu jest na km 44.061 a oś stacji  Zamość Bortatycze jest  na innej i każde miejsce na linii można określić z dokładnością co do 1 metra. Dlatego i nasz wiadukt ma ściśle określone kilometrowe  położenie.

Agata

Bardzo dziękuję Zbyszku, już rozumiem  :)
Magda

Drwalik

#17

Aby w pełni posiąść wiedzę ,to ja mam pytanie: po N  /37,920/ skąd jest liczona ? bo jakoś dla mnie nie odnosi się to do szczególnego punktu .
A na marginesie ,napotkałem swego czasu  linki do filmików z przejazdu każdego kilometra LHS ,bo chyba o to chodziło ,tak wnioskuję z pokazanych w nich słupkach z dziwnymi dla mnie oznaczeniami,a widoki śliczne.
Pozdrawiam Drwalik
Co ja tutaj robię , co ja robię tu....

Edward

#18
Jest to linia normalnotorowa Zwierzyniec - Stalowa Wola Połudn. Kilometry liczone od rozjazdu na Zwierzyńcu (Biały Słup)... Tam stoi taki słupek pomalowany na biało i napis 0. Tylko jedno mnie zaciekawiło jaki jest związek liczenia kilometrów i stron świata. Czy zawsze liczy się od wschodu na zachód tzn. tak jak słońce wędruje czy różnie. A może to zostało jeszcze z dawnych czasów, że w Kongresówce - liczono od wschodu (Petersburga) a w Galicji od zachodu tzn od Wiednia. A jak km liczy się na trasie Munina - Hrebenne to być może moja teoria się sprawdzi. Nasi kolejowi eksperci na start (Artur, Zbyszek i Sokolik) rozwikłajcie ta zagadkę.

Post Merge: Styczeń 09, 2010, 07:29:26 AM

A może km liczono od punktu rozpoczęcia budowy, bo budowę tej linii rozpoczynano od Zwierzyńca.

Hubik

Cytat: Zbyszek w Styczeń 08, 2010, 06:36:07 PM
„Km po linii LHS 225, 068 po N to km 37, 920 droga Ciosmy - Huta Krzeszowska „

Droga kolejowa złożona z szyn i połączonymi podkładami nazywa się linia, szlak. Kilometr /km/ początkowy linii  to km 0.000. Na Linii Hutniczo Szerokotorowej  km O.OOO jest na moście za Hrubieszowem nad rzeka Bug. I tak od tego miejsca każda stacja, przejazd, skrzyżowanie czy wiadukt ma swoje miejsce ściśle określone kilometrem. I juz wiemy np. że skrzyżowanie toru normalnego / N /  o  szerokości 1435 mm z szerokim torem / S / o szerokości 1520 mm w Jarosławcu jest na km 44.061 a oś stacji  Zamość Bortatycze jest  na innej i każde miejsce na linii można określić z dokładnością co do 1 metra. Dlatego i nasz wiadukt ma ściśle określone kilometrowe  położenie.


Jak Podałeś pierwszą podpowiedź, to od razu wskoczyłem na ww.lhs.pl i dawaj szperać po zdjęciach słupków kilometrowych. Ale przyznam, ze jedynie wzmianka o miejscowościach mnie nieco naprowadziła.
Nie znam się, dlatego z chęcią się wypowiem! ;-)

http://zaliczgmine.pl/img/maps/map-2660-s.png

Jawak

Jak pojawił się temat LHS. To na trasie też jest kilka ciekawych obiektów. Ciekawe jakby wyglądał, roztoczański tunel gdyby zdecydowano się na to rozwiązanie.
Jeśli jesteś na przedzie, morda w kubeł i nie daj się wyprzedzić